O projektu

Nadstandardní vila a čtyři rodinné domy v ulici Firkušného v Králově Poli. Výstavba řadových domů zahájena v letních měsících roku 2019.
Rodinná vila obsahuje dvě prostorná obytná patra vč. dvougaráže a carportu pro další 2 auta. Na její velké zahradě lze vybudovat bazén.
Řadové domy nabídnou příjemné bydlení také ve dvou patrech, součástí je zahrada pro odpočinek a trávení volného času. Všechny domy poskytují krytá parkovací stání (carport) s možností dalšího parkování před domem.
Žádné starosti s parkováním
Vlastní parkovací stání s možností dalšího parkování před domem.
Klid na dosah
Okolní příroda nabízí dostatek klidu pro relax a odpočinek.
Stále ve městě
V centru města jste do pár minut.
Přímé spojení MHD
Spojení MHD do centra města pár metrů od domu.

Lokalita

 • 6 min autem – téměř na dosah se nachází nákupní centrum Královo Pole
 • Pro procházky, sport i venčení mazlíčků se nabízí blízký les s rybníky vzdálený asi 200 m
 • Ve vycházkové vzdálenosti 400 m je umístěna mateřská a základní škola
 • V letních měsících lze navštívit moderní koupaliště Královo Pole
 • 49.230208
  16.606136
  Dětské hřiště
  Kumpoštova
  500 m
  https://goo.gl/maps/2ksLjxLzpVneerjD9
  basic-point
 • 49.230867
  16.604666
  Autobusová zastávka
  Firkušného
  1,25 km
  https://goo.gl/maps/NjRivyoaAvQayqdeA
  bus-stop
 • 49.231112
  16.595779
  Parkoviště
  Královo pole nádraží
  2 km
  https://goo.gl/maps/kwMs6mtSnoYWHaUy6
  parking

Výlety ke studánkám

Okolí rezidenční čtvrti Sadová s lesy a zahrádkami protkanými hustou sítí cest svádí k příjemným procházkám. V převážně listnatých lesích v okolí Zaječího potoka se skrývají čtyři rybníčky, studánky a pomníčky. Zdatnější turisté mohou po žluté turistické trase vyrazit ve směru na Soběšice až k jezdeckému areálu Panská Lícha.

Pestrý výběr v blízkém okolí

Pár minut jízdy a obyvatelé domů na ulici Firkušného se snadno dostanou do obchodů v okolí. V nákupním centru Královo Pole v Cimburkově ulici sídlí hypermarket Tesco a řada obchodů s elektronikou, oděvy a spotřebním zbožím. Kdo se vydá autem po silnici I/43 ve směru na Svitavy, dorazí do hypermarketu Globus nebo hobbymarketu Bauhaus v Ivanovicích.

Slovo Architekta

Žádaná a jedinečná lokalita Sadová pro klidné bydlení v blízkosti přírody s výhledem na dominanty Brna Petrov a Špilberk. Ideální spojení výhod městského a venkovského stylu života. Centrum Brna je snadno dostupné všemi druhy dopravy.
Dbali jsme na vnější vzhled domu i na technické řešení stavby. Vnější plášť domu zatepluje 160 mm izolace, okna s trojsklem a speciální AKU cihly mezi domy přinášejí vysokou energetickou úspornost, tepelnou pohodu a vynikající zvukovou izolaci od okolí i sousedních domů. Použité materiály zaručují dlouhou životnost. Domy umožňují vizuální propojení vnitřních a vnějších prostorů. Všechny mají velké terasy s francouzskými okny.

Při pohledu zvenčí na dům vidíme moderní stavbu bez zbytečných extravagancí. Záměr je, aby dlouhá léta nezastaral, a aby už z dálky vítal bydlící svou odlišností.  
Ing. arch. Tomáš Zlámal